IMG_1706MAREK JANIKOWSKI – KREATYWNY ZAWODNIK

Moja pasja to rower, wspinanie i podróże. Obecny sprzęt to LITEVILLE 601

Mój pierwszy rower górski kupiłem w czasach gdy można było jeszcze wjeżdżać na Śnieżkę. Po kilku latach jazdy zmieniłem pasję. Przez 10 lat wspinałem się po skałach w całej Europie. Sześć lat temu wróciłem do roweru, byłem zachwycony postępem technologii oraz możliwościami nowych fulli. Lubię zjeżdżać i lubię wyzwania, więc naturalne dla mnie okazało się MTB Enduro.

Trzy lata temu zaprojektowałem i wybudowałem 16 km tras Enduro w Srebrnej Górze. Wspólnie z kolegami utworzyliśmy Strefę MTB Sudety największy system tras rowerowych w Polsce. Zależy mi na rozwijaniu turystki rowerowej w Polsce na najwyższym poziomie.

Moim zdaniem przyszłością są trasy singletrack, bike parki oraz zorganizowana turystyka. Zadaniem naszego zespołu jest projektowanie i budowanie najlepszych tras rowerowych w Polsce, a także zapewnienie jeźdźcom dobrych umiejętności i dużo zabawy. Robimy tylko takie trasy po których sami będziemy z przyjemnością jeździć.

Działamy z pasją …by jeździło się lepiej.

 

IMG_6334Piotr Kurczab – szybki zawodnik

Od wielu lat ścigam się w imprezach miedzynarodowych i ogolnopolskich w kolarstwie górskim. Specjalizuję się w cross country, startuję również w maratonach MTB, w przełaju oraz na szosie. Dla przyjemności wybieram Enduro. Reprezentowałem barwy takich klubów jak: UKS Centrum Nowa Ruda, MKS Jaworzyna Śląska, Wieża Anna Szczawno Zdrój, Boplight Team Świdnica, KTM Racing Team Złoty Stok, Sante BSA Pro Tour oraz SGR Srebrna Góra.

Lubię patrzeć globalnie, jednak zdaję sobie sprawę, że sukces tkwi w szczegółach. Moje motto to „podążaj za pasją”. W naszych działaniach kierujemy się hasłem “…by jeździło się lepiej.“. Na przełomie 2012 i 2013 r. ukończyłem roczny kurs instruktora kolarstwa. Byłem reprezentantem kadry narodowej kolarzy górskich. Zdobyłem m.in. Mistrzostwo Polski w maratonie MTB oraz w wyścigu drużynowym. Wielokrotnie stawałem na podium Mistrzostw Polski. W 2015 roku zdobyłem tytuł Akademickiego Mistrza Polski, a rok później wywalczyłem tytuł Akademickiego Mistrza Świata MTB XCO na Filipinach w miejscowości Tagaytay – Ultimate Bike Park.

Projektuję i buduję trasy rowerowe typu singletrack na terenie Srebrnej Góry oraz Kotliny Kłodzkiej. Jestem jednym z organizatorów wyścigu kolarskiego Muflon MTB. Działam w Stowarzyszeniu Strefa MTB Sudety.

Kolarstwo to wielka pasja, natomiast poza nią skończyłem technikum informatyczne oraz studia na Politechnice Wrocławskiej, na wydziale Mechanicznym, kierunek Zarządzanie i Inżynieria Produkcji.