MAREK JANIKOWSKI – KREATYWNY ZAWODNIK

Moja pasja to rower, wspinanie i podróże. Obecny sprzęt to LITEVILLE 601

Mój pierwszy rower górski kupiłem w czasach gdy można było jeszcze wjeżdżać na Śnieżkę. Po kilku latach jazdy zmieniłem pasję. Przez 10 lat wspinałem się po skałach w całej Europie. Sześć lat temu wróciłem do roweru, byłem zachwycony postępem technologii oraz możliwościami nowych fulli. Lubię zjeżdżać i lubię wyzwania, więc naturalne dla mnie okazało się MTB Enduro.

Kilka lat temu zaprojektowaliśmy i wybudowaliśmy 16 km tras Enduro w Srebrnej Górze. Wspólnie z kolegami utworzyliśmy Strefę MTB Sudety największy system tras rowerowych w Polsce. Zależy mi na rozwijaniu turystki rowerowej w Polsce na najwyższym poziomie.

Moim zdaniem przyszłością są trasy singletrack, bike parki oraz zorganizowana turystyka. Zadaniem naszego zespołu jest projektowanie i budowanie najlepszych tras rowerowych w Polsce, a także zapewnienie jeźdźcom dobrych umiejętności i dużo zabawy. Robimy tylko takie trasy po których sami będziemy z przyjemnością jeździć.

Działamy z pasją …by jeździło się lepiej.

 

 

 

Piotr Kurczab – szybki zawodnik

Lubię patrzeć globalnie, jednak zdaję sobie sprawę, że sukces tkwi w szczegółach. Moje motto to „podążaj za pasją”.
W działaniach kieruję się hasłem “…by jeździło się lepiej.“. Na przełomie 2012 i 2013 r. ukończyłem kurs instruktora kolarstwa. Byłem reprezentantem kadry narodowej kolarzy górskich. Zdobyłem m.in. Mistrzostwo Polski w maratonie MTB oraz w wyścigu drużynowym. Wielokrotnie stawałem na podium Mistrzostw Polski. W 2015 roku zdobyłem tytuł Akademickiego Mistrza Polski, a rok później wywalczyłem tytuł Akademickiego Mistrza Świata MTB XCO na Filipinach w miejscowości Tagaytay – Ultimate Bike Park. Aktualnie już nie ścigam się w zawodach, a Enduro wybieram dla przyjemności 🙂

Projektuję i buduję trasy rowerowe typu singletrack na terenie Srebrnej Góry oraz Kotliny Kłodzkiej (Singletrack Glacensis). W latach 2017, 2018 organizowałem wyścig Muflon MTB. W 2018 w Srebrnej Górze zorganizowaliśmy Mistrzostwa Polski w Enduro. Członek Stowarzyszenia Strefa MTB Sudety. Aktualnie w pełni poświęcam się produktowi “Trasy Enduro Srebrna Góra – NS BIKES”.

Kolarstwo to wielka pasja, natomiast poza nią skończyłem technikum informatyczne oraz studia na Politechnice Wrocławskiej, na wydziale Mechanicznym, kierunek Zarządzanie i Inżynieria Produkcji.

 

 

 

Iwona Kurczab – szalony zawodnik

Wulkan energii na co dzień. Angażuję się w każdy projekt w 110%. Przez 13 lat uprawiałam różne odmiany kolarstwa górskiego – od szosy, przez cross country, maraton, sprinty XCE oraz enduro. Aktualnie jestem instruktorem fitness oraz oddaje swoje serce Trasą Enduro w Srebrnej Górze. Prowadzę szkolenia techniki jazdy na rowerze górskim, pracuję w centrum rowerowym, angażuję się w organizację imprez rowerowych.