TRASY MTB

Trasy MTB

12297979_1081802805193881_647238860_o-1024x677Trasy na terenie Srebrnej Góry są częścią Strefy MTB Sudety, która jest największym i pierwszym w Polsce systemem górskich tras rowerowych o łącznej długości 497km. Swoim zasięgiem obejmuje tereny od Mieroszowa do Srebrnej Góry.

Opis pozostałych tras znajdziesz TUTAJ

 

 

 

TRASY ENDURO SREBRNA GÓRA

Trasy Enduro Srebrna Góra - mapa

 

CZARNA A - Conditor Line

CZARNA B - KELLYS

Kręta, szybka i zdradziecka jak żmija, dość trudna, ale za to ciągle w dół. Zaczyna się tak samo jak wszystkie czarne (przeczytaj opis czarnej A). Po około 400 m „singielka” skręćcie na zieloną leśną drogę, która powiedzie Was w kierunku Fortu Chochoł Wielki, dziś kompletnie zarośnięty. Tam ścieżka odbija w prawo jakieś 100 m w miarę po płaskim wzdłuż fosy (uwaga fosa jest głęboka). Gdy pojedziecie prosto czeka Was miła niespodzianka i znajdziecie się na czarnej C – tylko dla ścieżkowych odkrywców. Później w lewo i cały czas w dół, początkowo kręto jednak od połowy można już dobrze się rozpędzić i „polatać”. Następnie przejazd przez rzekę, obok kopalni srebra, ostatnie chwile przyjemności i jesteście przy dolnym punkcie dostępowym Strefy MTB Sudety. Powrót tak samo jak na A.

 

kellys

 

Ilość kilometrów: 3,62 km

Przewyższenia: -330 m

Stopień trudności: 8/10

GPX (plik do pobrania)

CZARNA C - SGR LINE

Tu jest wszystko – kręte ścieżki, szybkie proste, ostre podjazdy i jeszcze ostrzejsze zjazdy i kilka wypasionych hopek (dobry lotnik może tu polecieć) drewniane przeszkody można przejechać, dropy ziemne nie!!! Mega bandy, generalnie 4 km czystej zabawy – piękne enduro dla „endurniów” 🙂 i nie tylko.

Początek jak w czarnej B. Po około 400m „singielka” skręćcie na zieloną leśną drogę która powiedzie Was w kierunku Fortu Chochoł Wielki dziś kompletnie zarośnięty. Tam ścieżka odbija w prawo, a następnie po 50 m skręcacie w pierwszą w lewo.

Jedziecie przez teren starych fortyfikacji Chochołów, początek jest interwałowy, potem wjeżdżacie na baterię tarasową gdzie czekają Was 2 pionowe ścianki i kilka nagłych uskoków, później wzdłuż fosy i dookoła Chochoła małego. Następnie wpadacie w mały wąwóz, który był kiedyś tzw. krytą drogą. Dziś już nie trzeba chować się przed ostrzałem, ale trzeba się tam mieć na baczności. Najpierw dwa dropy jeden po drugim, lecimy po 3-4 metry, następnie duża drewniana hopa którą można przejechać lub dosłownie przelecieć. Po niej kolejna podobna. Za druga drewnianą ziemny drop z dużą dziurą tuż za nim, kto się nie boi ten leci. Pozostałym polecamy objazd banda z prawej. Następnie banda z lewej i kolejny drop przez dół jak nie masz tu prędkości to nie skacz!!!

Następnie krótko i ostro pod górę przed tablicą z opisem twierdzy możecie obrać wariant C w lewo lub C1 prosto. Wariantem C1 dotrzecie na pod bramę główną Twierdzy Srebrna Góra, później około 100 w dół asfaltem i kierujcie się na lewo wokół fortu Wysoka Skała. Stamtąd czeka Was mega ostra jazda ok 1300m tylko w dół. Jeżeli wybierzecie wariant C to macie fajny singielek z pięknym widokiem, który prowadzi lewym stokiem twierdzy, a następnie na zjeździe łączy się z wariantem C1, końcówka boska – ostro w dół i wiele atrakcji po drodze.

Nim się obejrzysz będziesz już na dole i będziesz chciał wrócić tam jeszcze raz, by pokonać to szybciej i płynniej. To nasz najstarszy odcinek, od końcowego fragmentu C wszystko się zaczęło.

Trasa C nosi nazwę miejscowego klubu kolarskiego SGR Srebrna Góra.SGR-z-gorkami

Ilość kilometrów: 3,98 km

Przewyższenia: -330 m

Stopień trudności: 9/10

GPX (plik do pobrania)

Czerwona D - Romet Red Line

Budowa odcinka możliwa, dzięki projektowi społecznościowemu na platformie Polak Potrafi „Trasy Enduro Srebrna Góra – tworzymy rowerowe eldorado”.

Trasy Enduro Srebrna Góra – tworzymy rowerowe eldorado

 

Czerwona D - Romet Red Line

 

Partnerem strategicznym projektu została firma Romet. Realizacja możliwa również dzięki SGR Srebrna Góra, Sklep Rowerowy Dobry Rower, RecGlobal, Agromat, Skomar, Reklama Perfect, HCC Components oraz około 350 darczyńcom, którzy nam zaufali i chcieli wesprzeć to wyjątkowe miejsce.

Góra Gołębiej, stąd rozpoczyna się trasa. Odcinek kończy się koło ujęcia wody „Wodokaczka”. Łączna długość to około 4km, dzięki temu łącząc odcinek z innymi wariantami możemy skosztować prawie 8 kilometrowej ciekawej  i urozmaiconej jazdy.

Nazwę odcinka D zaproponowała firma Romet, udzielając strategicznego wsparcia w projekcie. Trasa nazywa się Romet Red Line.

 

Ilość kilometrów: 4,9 km

Przewyższenia: -230 m

Stopień trudności: 4/10

GPX (plik do pobrania)

UWAGA !!!

Dla uważnych szykujemy coś specjalnego, rozglądajcie się 😉

W drodze na Red Lina po prawej stronie biegnie „tajemnicza linia” (zaznaczona na mapie przerywaną linią) z niezwykłym klimatem. Osadę, która jeszcze urzędowała kilkadziesiąt lat temu da się wyczuć! 😀

Dla wszystkich wyżej wymienionych tras alternatywnym podjazdem na górę (prowadzący wyłącznie w terenie) może być szlak oznaczony na mapie początkowo przerywaną zieloną, a następnie niebieską linią.

Pozostałe trasy MTB w Srebrnej Górze

Niebieska - Muflon

Zielona - Jastrząb

To klasyczne MTB w wydaniu „light”. Krótsza wersja Muflona. Trasa zaczyna się od Parkingu na przełęczy Srebrnej i prowadzi cały czas drogami leśnymi. Jest dużo długich zjazdów i podjazdów, bardzo przyjemna, nie długa pętelka.

Ilość kilometrów: 14,8 km

Przewyższenia: 450 m

Stopień trudności: 4/10

GPX (plik do pobrania)

Czerwona - XCO

Aktualnie nieprzejezdna.

To czyste szaleństwo w stylu XC ostre zjazdy i podjazdy. Krótka pętla około 5 km, ale kto mam moc może spróbować ją zrobić kilka razy 🙂

Najlepiej zacząć z parkingu pod Fortem Ostróg na Przełęczy. Zaczynacie ostro pod górę starym zniszczonym asfaltem w kierunku fortu. Na zakręcie w prawo przed fortem zjeżdżacie na ścieżkę i tam zaczyna się zabawa. Trasa początkowo biegnie okopami z II wojny światowej, następnie mijacie wiadukt na trasie dawnej sowiogórskiej kolei zębatej. Jak będziecie w wąwozie to właśnie widzicie jeden z cudów geologicznych Polski – flisz dolnokarboński. Jego wiek szacuje się tylko na 345-385 milionów lat. Flisz jest unikalny w tej części kraju. Znaki zaprowadzą Was z powrotem na parking.

Ilość kilometrów: 6,17 km

Przewyższenia: 202 m

Stopień trudności: 7/10

GPX (plik do pobrania)

Żółta - Salamandra

Jeżeli zostawiliście auto gdzieś na parkingu na przełęczy kierujcie się asfaltową drogę w kierunku Nowej Rudy, po około 500 m po lewej stronie zobaczycie most żelazny, który wisi nad nieistniejąca już stacją kolejową Srebrna Góra Twierdza. Tuż za mostem czeka Was długi i szybki zjazd. Po drodze koło mostku mijacie sztolnię samotnika może uda Wam się ja znaleźć. Na końcu zjazdu ostro w lewo i ogień pod górę pod piękny wiadukt Żdanowski. Po 10-15 min podjazdu dotrzecie na piękny punkt widokowy, skąd często startują paralotniarze. Następnie około kilometr w poziomie i jesteście z powrotem na parkingu na przełęczy. Trasa dla początkujących.

Ilość kilometrów: 7,35 km

Przewyższenia: 219 m

Stopień trudności: 3/10

GPX (plik do pobrania)

 

Zgłoś problem!

Jeśli napotkałeś / napotkałaś na trasie jakąś przeszkodę, pomóż nam ją usunąć i zgłoś problem przez formularz kontaktowy lub skontaktuj się z nami telefonicznie. Możesz również sam / sama podwinąć rękawy i sprawić …by jeździło się lepiej!

 

MEDIA

 

 

 

 

Więcej zdjęć na stronie: Galeria Trasy Enduro Srebrna Góra

 

#1 Poradnik Rowerzysty Górskiego: Trasy Enduro Srebrna Góra

#2 Strefa MTB Sudety – największy w Polsce system górskich tras rowerowych

#3 Strefa MTB Sudety – trasy Srebrna Góra Promo

Pogoda

Transport

Chciałbyś tylko pozjeżdżać? Nie lubisz podjazdów? A może masz ciężki sprzęt, który uniemożliwia podjeżdżanie?

Jesteś w górach i masz okazję poczuć co to prawdziwe kolarstwo górskie 😉

Mamy dla Ciebie propozycje.

Skorzystaj z naszego „tarpana” pod górkę!

 

 

Tarpan pod górkę 🙂

Oferta: 

Nasz „tarpan” w sile pociągowej 115 koni mechanicznych pomnożone razy 3 pociągnie pod górkę bez problemu około 20 rowerzystów wraz z rowerami. Plecaki i bidony i batony też się zmieszczą.

Zapraszamy nie tylko tych bez kondycji lub z za ciężkim rowerem, ale przede wszystkim tych którzy chcą nacieszyć się zjazdami na trasach enduro w Srebrnej Górze.

Wszelkie szczegóły i rezerwacje pod nr telefonu lub na miejscu w Centrum Rowerowym PM Bike Eksperts, ul Kręta 2 (przy Villi Hubertus) lub ul. Polna 14 – Srebrna Góra.

Zadzwoń i umów się na jazdę:
+48 725 780 232 – Piotr
+48 509 464 477 – Marek

Centrum Rowerowe 2

 

Pycha Szprycha

 

Pycha Szprycha dobrze nakarmi pizzą po upojnej jedzie, o „suchym pysku” też siedzieć nie będziecie – Pycha Szprycha na FB.

Znajduje się na końcu tras na ul. Polnej 14 (miejsce startu tarpanów). Obok znajdziecie również Centrum Rowerowe 2,  tor treningowy dla dzieci oraz dla dorosłych.

 

Baza

Centrum Rowerowe 1

PM Bike Experts

Centrum Rowerowe 1
ul. Kręta 2
57-215 Srebrna Góra

 

 

PM Bike Experts

Centrum Rowerowe 2
ul. Polna 14
57-215 Srebrna Góra

Centrum Rowerowe 2

Lokalizacja

KONTAKT

Skontaktuj się z nami za pomocą poniższego formularza kontaktowego:

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości